Õpime koos

• Õpetajatele
  • Noorsootöötajatele
  • Toitumisnõustajatele

Ootame koolitustele kõiki, kellel on huvi edendada laste toiduharidust.
Leia endale sobiv.

meelte kool korraldab

Tulevased koolitused

Meelte kooli õpetajakoolitused

Õpetajakoolitusel:
*tutvutakse SAPERE meetodiga saadakse ülevaade laste toitumisharjumustest ning nende kujunemisest
*räägitakse, miks on toitumisharjumuste loomine oluline just selles eas
*tutvutakse võimalustega, kuidas toetada lapsi tervislike valikute tegemisel
*tehakse läbi mitmeid praktilisi ülesandeid, mis panevad proovile kõik viis meelt
*õpitakse kasutama Meelte kooli õpetajaraamatut
*ühiselt kokatakse lihtsaid ja lapsesõbralikke retsepte

Peale koolitust:
*saadakse õigus kasutada Meelte kooli õpetajaraamatut
*õpetajaraamatu abil saab õpetaja läbi viia terve programmi või üksiktunde (lasteaias 20-nädalane ja algkoolis 25-nädalane programm), mille abil lapsed õpivad tundma erinevaid toiduained, kasvab laste enesekindlus uute toitude proovimisel, areneb eneseväljendusoskus, õpitakse tajuma toitu kõigi viie meelega.

Koolituspäeva maksumus €135, sisaldab kõiki õppematerjale ning toiduaineid, õpetajaraamatut (pdf) ning mentorite tuge peale koolitust.

aprill

Meelte kooli õpetajakoolitus Pärnus

Koolitus on mõeldud lasteaiaõpetajatele ja algklassiõpetajatele.
Koolitajad on toitumisnõustaja Anna-Liisa Schön ja toitumisnõustaja Sirli Sikk.

aprill

Meelte kooli õpetajakoolitus Tallinnas

Koolitus on mõeldud lasteaiaõpetajatele ja algklassiõpetajatele.
Koolitaja on toitumisterapeut Triin Muiste.

meelte kool korraldas

Toimunud koolitused

VEEBIS

Valiv sööja –
kuidas last sööma motiveerida?

MTÜ Meelte kooli liikmetele ja õpetajakoolituse läbinutele
Valiv sööja – kuidas last sööma motiveerida

Kursusel käsitletavad teemad:
Järjest enam kuuleme, et lapsed on toidu osas valivad, ei söö piisavalt või ei söö nii mitmekesiselt nagu soovime. Kui lapse meelitamine ja kiitmine oodatud tulemusi ei too, võime appi võtta ähvardamised või erinevad karistamise meetodid. Seda ikka selleks, et lapsed sööma hakkaksid. Vaatamata sellele jõuame aga tihti ummikseisu ning oodatud tulemust ei näe. Koolitusel vaatame, mis on vältiva söömise põhjused lastel ja uurime, millised motiveerimismeetodid viivad tagasilöökideni ning milliste meetodite kasutamise kaudu suureneb tõenäosus, et lapsed hakkavad sööma mitmekesisemalt.

Koolitaja Sirli Kivisaar
Sirli on kolme lapse ema, kelle elus on tähtsal kohal kaks eriala – toitumis- ja mänguteraapia. Sirli tee toitumise valdkonnas algas 19 aastat tagasi, kui tema esiklaps sai väga halva prognoosiga epilepsia diagnoosi, millele ravi ei leidu ning tema pere hakkas otsima alternatiivseid viise poja aitamiseks.
Sirli on olnud toitumisnõustaja ja -terapeudi eriala tekke juures, toonud maale ja arendanud välja mänguterapeutide väljaõppe ning andnud nende erialade arengusse suure panuse. Koolitajatööd on ta teinud 25 aastat, olles koolitanud nii lapsi kui täiskasvanuid. Ta on olnud aastaid toitumisnõustajate ja -terapeutide ning mänguterapeutide koolitaja OÜ Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis ning viinud läbi lühikoolitusi nii toitumise, suhtlemise kui mänguteraapia teemadel.
Samuti oli ta 14 aastat toidulisanditega tegeleva OÜ Via Naturale tegevjuht ja terapeut. Ta on MTÜ Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni üks asutajaliikmetest ja oli 15 aastat selle juhatuse aseesimees. Veel on Sirli MTÜ Eesti Mänguterapeutide Assotsiatsiooni asutajaliige ja juhatuse esimees.
Sellest aastat alates koolitab ta Eesti Mänguterapeutide Akadeemias, mille ta asutas just selleks, et pakkuda lastega seotud koolitusi nii toitumise kui mänguteraapia vallas.
Ta on raamatu „Laste toitumine ja tervis“ (2016) kaasautor ning kirjutanud palju artikleid nii toitumise kui ka psühhoteraapia valdkonnas.

Algklasside õpetajate koolitus Tallinnas

Koolitus toimus Tallinnas Õpetajate majas ja oli suunatud lasteaia-õpetajatele. Läbiviijateks olid Meelte kooli mentorid Külli Holsting ja Karin Millerman.

Lasteaiaõpetajate koolitus Pärnus

Koolitus toimus Pärnumaa Arenduskeskuses. Koolitus oli suunatud lasteaia-õpetajatele. Koolitajateks olid Triin Muiste ja Külli Holsting.

Lasteaiaõpetajate koolitus Tartus

Tallinnas toimus mentorite koolitus, mis oli suunatud toitumisnõustajatele ja -terapeutidele.
Koolitajateks olid Triin Muiste ja Kati Lüüs-Ploomipuu.

september 2023

Meelte kooli mentorite koolitus Pärnus

Koolitus toimus Pärnu lasteaias Trall.
Koolitus oli suunatud lasteaia-õpetajatele.
Läbiviijateks olid Meelte kooli mentorid Triin Muiste, Sirli Sikk ja Anna-Liisa Schön.

õpetajate koolitus
märts 2023

Meelte kooli mentorite koolitus Tallinnas

Koolitajateks olid Triin Muiste, Kristel Kips ja Kairit Usk.

mentorid

Koolituste ootelist

Hoia silm peal koolituste lehel või lisa end ootelisti, et saada info tulevaste koolituste kohta mugavalt meilile.
Täpsusta, mis koolitusest oled huvitatud.