Meelte Kooli programm koolidele

Meelte kooli programm koolidele on 25-nädalane programm, mille eesmärk on julgustada õpilasi proovima uusi toiduaineid ja seeläbi muuta nende toidulaud mitmekesisemaks. Sobib eelkõige algklassidele.

Kategooria:

Sapere meetod õpetab lapsi avastama oma  meeli, väljendama toiduga seotud kogemusi, neid kirjeldades ning nende üle  arutledes. Sapere on elamuspõhine õppemeetod, millega  äratatakse uudishimu, julgustatakse avastama, jagatakse teadmisi toidu päritolu, kasvutingimuste, valmistamisviiside jms kohta. Õpilased õpivad tundma oma individuaalseid maitse-eelistusi, saavad juurde uusi ja huvitavaid maitseelamusi ning julgust proovida uusi toite.

• Sobib hästi algklassidele
  • Iga nädal toimub üks tund, pikkusega 45 minutit
  • Igas tunnis keskendume kindlale teemale, näiteks “kapsalised”, nii jõuame programmi vältel koos lastega tutvuda paljude erinevate köögiviljadega ja muude toiduainetega
  • Programmi viimad läbi MTÜ Meelte kooli mentorid (vastava koolituse läbinud toitumisnõustajad ja/või toitumisterapeudid)